Ambijentalna – integrisana nastava geografija – biologija
U petak, 07. 10. 2022. godine učenici petih razreda, sa nastavnicima: Dušicom Rosić, Martom Majorski i Ljibušom Simendić, krenuli su put Novog Sada.
Prvo zaustavljanje bilo je u Prirodnjačkom muzeju, gde su pogledali stalnu prirodnjačku postavku, u kojoj se prikazuje bogatstvo biološke i geološke raznovrsnosti naše zemlje.
Posle posete Prirodnjačkog muzeja, učenici su sa nastavnicima krenuli u šetnju Novim Sadom.
Put ih je kasnije odveo do Petrovaradina do planetarijuma.
Planetarijum su učenici napustili oduševljeni, ushićeni jer do sada nisu imali priliku da posmatraju nebo, na ovakav način.
Zadovoljni učenici i nastavnici su se srećni i uz pesmu vratili kući.
Ljibuša Simendić
