Ванредна субвенција канцеларије за Словаке који живе у иностранству нашој основној школи

Канцеларија за Словаке који живе у иностранству одобрила је ванредну финансијску дотацију Основној школи „Х. Ј. Ч.“ за набавку неколико рачунара како би допринели унапређивању образовања и васпитања наших ученика.

Наставници наше школе већ неколико година активно користе рачунаре и пројекторе у настави, тако да су наши ученици и наставници навикли да активно користе ИТ технологију, и због тог разлога школа мора стално да мења стару опрему новом.

Сам пројекат је вредан 1.500,-  евра и из ових средстава набављена су четири рачунара.

Финансирањем овог пројекта сви наставници и ученици у свим учионицама имаће сличне услове да наставе овакав тренд и праксу наше школе.

Јармилка Долинај, наставница словачког језика и књижевности