Сребрна награда Марији Грбић за литерарни рад на литерарном конкурсу  „Хоџов новински чланак” у Словачкој републици

У Словачкој републици на литерарном конкурсу „Хоџов новински чланак 2022” Марија Грбић, ученица 6.1 разреда, награђена је Сребрном наградом  за свој књижевни рад. Тема 15. конкурса „Хоџов новински чланак 2022” за ученике основних и средњих школа била је: „Како нас невидљиви окови  повезују са домовином.” На конкурс су пристигла 122 ауторска рада из Словачке и иностранства.

Свечано уручење диплома одржаће се у другој половини септембра 2022. године у Петровој палати у Братислави.

Јармилка Долинај, наставница словачког језика и книжевности