
Dana 25. oktobra 2023. godine učenici drugog ciklusa, Andrej Čmelik, Marija Grbić, Emanuela Feldi, Marija Đurčik, Tamara Očovaj, Vasil Vrška i David Simendić, učestvovali su u programu Sajma obrazovanja u okviru teme “Predstavljanje aktivnosti Ministarstva prosvete na polju ljudskih i manjinskih prava u obrazovanju”. Ovogodišnji sajam obrazovanja realizovan je pod sloganom “Učinimo svet boljim”. Učenici su predstavili svoju školu kratkim programom u trajanju do 15 minuta tako što su prezentovali svoj rad u školskom časopisu “Oaza”, u emisiji “Pouke iz jezika” i svoje literarne radove i poruke na temu ljubavi i prijateljstva, koje su sa učenicima različitih škola međusobno razmenjivali.
Jarmilka Dolinaj, profesor slovačkog jezika i književnosti