
Дана 25. октобра 2023. године ученици другог циклуса, Андреј Чмелик, Марија Грбић, Емануела Фелди, Марија Ђурчик, Тамара Очовај, Васил Вршка и Давид Симендић, учествовали су у програму Сајма образовања у оквиру теме “Представљање активности Министарства просвете на пољу људских и мањинских права у образовању”. Овогодишњи сајам образовања реализован је под слоганом “Учинимо свет бољим”. Ученици су представили своју школу кратким програмом у трајању до 15 минута тако што су презентовали свој рад у школском часопису “Оаза”, у емисији “Поуке из језика” и своје литерарне радове и поруке на тему љубави и пријатељства, које су са ученицима различитих школа међусобно размењивали.
Јармилка Долинај, професор словачког језика и књижевности