Креативна радионица за младе словачке рецитаторе

Ученици наше школе, шестаци  Лена  Станковић и Давид Симендић учествовали су у Креативној радионици за младе словачке рецитаторе, која је одржана 19. новембра  у  ОШ „Јана Колара“ у Селенчи. Пројекат  је реализован у оквиру Одбора за информисање Националног савета словачке националне мањине уз финансијску подршку  Канцеларије за Словаке који живе у иностранству.

Присутне је поздравила директорка школе Наташа Клиновска  а семинар је отворила председница НССНМ Љибушка Лакатош.  Затим су рецитатори учествовали у  практичној радионици, за коју су биле задужене Мирушка Кочиш и Лидија Гедељовски. Кроз предавања и практичне вежбе учесници су добили корисне савете за унапређење рецитаторске изведбе.

У оквиру радионице  неколико учесника је извело своје рецитације а на крају је наступио дечији оркестар из Селенче.

учитељица Лидија Гедељовски