Прва награда Михаели Хриц из ОШ „ Х. Јанко Чмелик“

Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Центар за ликовно васпитање деце и омладине Војводине организовали су у Новом Саду  65. изложбу ликовних радова деце и омладине Србије. На овогодишњи конкурс пристигло је 2057 радова из 115 установа, а жири је за излагање одабрао 354 рада. Тема овогодишњег конкурса била је  Л И Н И Ј А  ( сусрет, снага, осећање, кретање, ритам, магија…)

Награде су додељене у четири категорије : предшколци, нижи школски узраст, виши школски узраст и средњошколци. У категорији вишег школског узраста  МИХАЕЛА  ХРИЦ  ученица 8. разреда добила је прву награду. Диплому и поклон (прибор за ликовно, темпере, туш, оастел) преузео је у Центру за ликовно васпитање 14. 12. 2019.  професор ликовне културе Јан Агарски.  ОШ „ Х. Јанко Чмелик“ на изложби има 9 радова, изложу Дарко Литавски, Давид Чмелик, Андреј Фолћан, Андреа Опавски два рада, Ема Вереш, Андреј Филко, Викторија Шаркези и награђена Михаела Хриц.

Општина Стара Пазова на изложби има 4 рада из ОШ „ Растко Немањић Св. Сава“, 3 рада из ОШ „ Симеон Арањицки“, 2 рада ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“ и 1 рад ОШ „Никола Тесла“.

Жири за избор и награђивање чинили су : Феди Ева, ликовни педагог, Димитрије Коларевић, академски сликар, Дејан Илић, професор ликовне културе, Викториа Чикош, стручни сарадник и  Љубица Танкосић директор Центра за ликовно васпитање.

проф. ликовне културе

Јан Агарски