Предавање о штетности дуванских производа

Докторка Светлана Дудић одржала је за ученике, родитеље и наставнике наше школе предавање на тему „Штетност дуванских производа“. Предавање су у Позоришној сали, 27.02.  одслушали сви наши ђаци, уз пратњу родитеља и наставника. Докторка је указала на погубан утицај свих дуванских производа који се могу наћи на тржишту, од класичних цигарета до такозваних VAPE производа и наргила, од којих су друга два посебно опасни јер у себи имају огромне количине никотина, који разара плућа и кардио-васкуларни систем. Апеловала је на децу да не постану жртва модних трендова и младалачке радозналости, као и рекламних кампања, које крију праве ризике коришћења ових производа. Директор школе Јанко Хавран се захвалио на изузетно корисном предавању и најавио нова предавања која ће помоћу ученицима и старијима да изграде здраве животне навике.

Сава Ђурђевић