
U periodu od 9. do 11. maja tekuće godine imali smo posetu iz tri osnovne škole škole, iz mesta Galanta i Šintava u Slovačkoj republici, pod vođstvom Zlatice Gažove, predsednice Matice Slovačke u Galanti.
Naši gosti, dvadeset dvoje đaka i osam pedagoga, drugoga dana su imali privilegiju da obiđu centar Beograda, a po povratku slovačku evangeličku crkvu, kulturno-umetničko društvo i našu školu.
Uveče su bili gosti na prigodnom programu povodom proslave Dana naše škole, gde su i sami učestvovali u završnoj tački.
Bilo je lepo ugostiti stare prijatelje a ujedno upoznati i nove. Nadamo se da ćemo se ubrzo ponovo sresti nekim novim povodom.
prof. Ivan Ječmen