Окружно такмичење из српског језика као нематерњег

На Окружном такмичењу из српског језика као нематерњег, у Темерину 14.03, угостила нас је ОШ „Имре Кокаи“. Од петоро ученика који су нас представљали, четворо се пласирало на Републичко такмичење, које би требало да се одржи у нашој школи 26. маја. Поред такмичарског дела пута, имали смо занимљиво предавање из етнографије, које нам је одржао љубазни домаћин Адам Иштван у етно-кући, причајући нам о животу Мађара у Војводини. Емануела Фелди, Давид Симендић, Дамјан Агарски, Елена Лакатош и Клара Золнај, оставили су леп утисак. Свима им честитамо и желимо пуно успеха у наредним такмичењима.

Сава Ђурђевић