Национални савет словачке националне мањине и Канцеларија за Словаке у иностранству подржали су пројекат „Упознај своју прошлост“

Захваљујући Националном савету словачке националне мањине и уз финансијску подршку Концеларије за Словаке у иностранству,  пројекат „Упознај своју прошлост“ ауторке Светлане Золњан реализован је  у форми квиза и садржао је питања из наставног градива историје и области културе за ученике седмих и осмих разреда дана 03. децембра 2021. године у Словачком културно-уметничком друштву „Х. Ј. Ч.“ у Старој Пазови.

У такмичењу су победили ученици из Пивнице, у коме су учествовали и ученици из Арадача, Падине, Ковачице, Кулпина, Гложана и по осми пут ученици из Старе Пазове.

Циљ пројекта „Упознај своју прошлост“ био је очување и развој идентитета војвођанских Словака и националне свести.

Јармилка Долинај, наставница словачког језика и књижевности