Национални дан књиге 2024. године

Дана 28. фебруара 2024. године ученици и професори Основне школе “Х. Ј. Ч” у Старој Пазови укључили су се по седми пут у акцију Друштва школских библиотекара Србије “Читајмо гласно” поводом обележавања Националног дана књиге. Ученици су са својим наставницима читали одломке из својих омиљених књига на словачком и српском језику. Нису изостали ни плакати на којима су ученици изразили своју креативност.

Циљ ове заједничке активности јесте подстицање читања, афирмисање културе и уметности, као и промоција рада и сарадње наставника, учитеља и школских библиотекара.

Јармилка Долинај, професор словачког језика и књижевности