Главна награда је додељена Давиду Симендићу за литерарни рад „Зашто волим словачки језик, зашто волим Словачку“ у СР

На литерарном конкурсу са међународним учешћем „Зашто волим словачки језик, зашто волим Словачку“ у Словачкој републици у школској години 2021/2022. учествавали су Давид Симендић, Марија Грбић и Давид Вујашевић, ученици ОШ „Херој Јанко Чмелик“ у Старој Пазови.

Циљ конкурса је био да се код ученика пробуди интересовање за словачки језик и да се допринесе развоју креативности код ученика.

Главну награду у 4. категорији – инострани учесници додељена је Давиду Симендићу за литерарни рад „Зашто волим словачки језик, зашто волим Словачку“.

Свечано проглашење резултата јубиларног тридесетог литерарног такмичења одржаће се 19. маја 2022. године у месту Нове Замки у СР.

Јармилка Долинај, наставница словачког језика и књижевности