Екскурзија 5,6 и 7 година у Шабац, Ср. Митровицу и Засавицу 13. 06. 2022

13. јуна 2022. године 5.6 и 7. разреди наше школе били су на екскурзији у Шапцу, Сремској Митровици и Засавици коју је организовала туристичка агенција ТравеЛук из Батајнице. На екскурзију је ишло 92 ученика и 8 одељенских старешина и пратиоца.

На пут смо кренули са малим закашњењем, али смо брзо стигли у Шабац, где смо прво обишли парк науке, а затим се забавили на природи поред њега.

Наставили смо даље и овог пута је уследио обилазак Музеја Сирмијум у ​​Сремској Митровици где смо могли да видимо ископине ​​из римског доба и чујемо о историји овог локалитета. Затим смо имали малу паузу у пешачкој зони Сремске Миторвице коју смо искористили за освежење.

Следећа станица је био резерват Засавица где смо прво ручали, а затим смо имали обилазак резервата Засавица речним бродом.

После паузе за освежење и разоноду, око 16.30 кренули смо назад ка Старој Пазови, где смо стигли око 18 часова.

Екскурзија је била 100% и није било већих инцидената.

Одељењски старешина и вођа пута

Иван Јечмен